Koolivorm
Koolivorm ühendab ja väärindab, liidab ja kohustab, kasvatab ja kaunistab, tõstab ja arendab.
Kehra Gümnaasiumi õpilastel on võimalik kanda oma koolivormi, mille loomisele on kaasa aidanud õpilased, õpetajad ja lapsevanemad. Koolivormi elementideks on sinine vest ja soovi korral on võimalik valida tumedad püksid või seeliku. Koolivorm eeldab korrektsust ja katkised teksad, paljad õlad ning dressid sellesse komplekti ei kuulu. Koolivorm ei ole valmis, vaid kasvab ja muutub koos meiega.
Koolivormi saab tellida Handmade Studiost, kontakt omblus.studio@gmail.com, tel 5592 9748.
Koolipusa
Tellimine ja tasumine peamaja infolauas.
Värvivaliku leiate allolevatelt linkidelt. Klikkides size specification avaneb suuruste tabel.
Täiskasvanutele: https://utteam.com/en/catalog/product/gi18000
Lastele: https://utteam.com/en/catalog/product/GIB18000
Hind 25 eurot.
Kooli laul
2. Tunnid mööduvad siin ruttu õpingute pingsas hoos aga pärast päeva lõppu sport ja muusika on koos |
3. Ühtne võitlus koolirindel kõiki lähedaseks teeb. Olgu meie sõprus kindel nüüd ja hiljem ikka veel |
Elna Moorlat-Väljataga, kooli laulu sõnade autor. Sündinud 21. detsembril 1938 Tartus. Lõpetanud Kehra Keskkooli 1960 ja 1966 Tartu Ülikooli eesti filoloogina. Töötanud kirjastuses Eesti Raamat, trükikojas Punane Täht, projekteerimisinstituudis Eesti Maaehitusprojekt ja praegu töötab AS-is Pakett toimetajana.
Jaan Riives, kooli laulu viisi autor. Sündinud 17. oktoobril 1939 Tartus. Lõpetanud Kehra Keskkooli 1958 ja 1964 Tallinna Pedagoogilise Instituudi tööõpetuse ja joonestamise õpetajana. Töötanud Tallinna Polütehnikumis joonestusõpetajana, üleliidulise projektorganisatsiooni Tallinna filiaalis konstruktorina ja Tallinna Polütehnilises Instituudis graafika kateedris õppejõuna. 1977. aastast töötab TTÜ insenerigraafika keskuse juhatajana.
Koolilipp
Kehra kooli vanast ja uuest lipust.
Endise sinise ja valgega lipu kinkis koolile 120. juubeli puhul Kehra tehas 1971. aastal. Sel ajal ei saanud midagi teha ilma, et see oleks parteikomitee poolt kinnitatud. Direktor Johannes Korgil õnnestus siiski läbi suruda selline lipu kavand, kus polnud punast värvi. Lipu tegemise maksis kinni Kehra tehas ja nii andis tollane tehase direktor härra Pavelson lipu kooli aastapäeval üle kui kingituse.
Lipu kavand oli õpetaja Otti Pille tehtud. Samuti kooli lõpumärk, mille kandmise õigus oli abiturientidel. Paljud imestasid tollal, kuidas õnnestus lipp ja märk ilma punase värvita teha. Lõpumärkide tegemise komme kadus koos uue riigikorraga 1990. aastate algul. Märgi kujundust hakati kuidagi iseenesestmõistetavalt kasutama aga kooli logona. Lipp kaunistas kooli aktuseid ja marssis õpilastega koos laulupeorongkäikudes 1971. aastast kuni 2007. aasta 1. septembrini.
Siis muutus Kehra Keskkooli nimi Kehra Gümnaasiumiks ja endine lipp ning logo ei sobinud enam. Korraldati uusi sümboolika kavandite konkursse aga meeldivat ja südamelähedast ei leitud. Küll avaladas endine direktor Johannes Kork kooli 160. aastapäeval, 2010. aastal pahameelt, et koolil puudub sümboolika. Kahjuks ei saanud tema silmad näha seda uut lippu ega remonditud koolimaja, sest ta lahkus manalateele tänavu varakevadel.
2011. aastal õnnestus vilistlaste mittetulundusühingul leida Lõuna-Eestist üles kunagine joonistusõpetaja Otti Pille. Käisime tal külas ja saime temalt loa muuta logo ja lipu kavandit kooli praegusele nimele ja tänapäevale vastavaks. Vilistlastele südamelähedane sümboolika sobis ka kooliperele. Uue lipu jaoks muudeti logo ja lipu kavandit kooli ja vilistlaste ühistööna. Lipp on õmmeldud Tallinnas Lipuvabrikus.
Soovime kinkida Kehra Gümnaasiumile selle lipu kui traditsioonide, kestvuse ning uhkuse sümboli – kõigi Kehra kooli vilistlaste poolt. Lipu annab üle ühingu Kehra Kooli Vilistlased juhatuse esimees Tavo Tiismaa ja õnnistab sisse Harju-Jaani kiriku diakon Leo(Lev) Lekartin.
Vilistlased Anne Oruaas ja Piret Urmet
20. juunil 2013.a.
Kehra kooli logo lugu
Järgnevalt lühikese ülevaate Kehra kooli logost.
Kehra kooli sümboolika lugu sai alguse aastal 1958, kui toonase direktori Johannes Korgi ajal sündis idee luua kooli lõpetajatele lõpumärk. Koolide lõpumärgid olid populaarsed juba sõjaeelses Eesti Vabariigis. Lõpumärgi kavandi loojaks oli toonane kunstiõpetaja Otti Pille, kes lõi viiest osast koosneva visiooni: raamat, dooria sammas, tõrvik, viieleheline lilleõis ja tähed KKK. Igal osal on oma kindel tähendus. Märgi põhjaks/taustaks on raamat kui teadmiste allikas. Joonia sammas on antiikse arhitektuuri sammastest kõige massiivsem, oma jõulisuse ja lihtsusega väljendab see tahtejõudu ja vankumatut püsimist tarkuse teel. Tõrvik sümboliseerib valguse ehk tee näitamist, edasipüüdlikkust ja avastamiskirge. Viieleheline lilleõis tähendab hinnetele 5 õppivate õpilaste säravaid ideid ja õitsvaid saavutusi. KKK oli loomulikult Kehra Keskkooli lühendiks. On tähelepanuväärne fakt, et vaatamata sügavale nõukogude ajale suudeti sümbol hoida vaba punasest värvist, kasutati ainult sinist ja hõbedat, mille kohta on Johannes Korgi mälestused.
Kooli lõpumärk võeti nii õpilaste kui ka kooli poolt hästi vastu ja nii muutus see aja jooksul kooli logoks ja sümboliks. Kooli viimase direktori ajal muutus keskkool gümnaasiumiks. Samal perioodil hakkas ka kooli logo kasutamine järk-järgult hääbuma. Üheks seisukohaks oli nimemuutusega kaasnev vastuolu. Tähekombinatsioon KKK ei sobinud enam. Logo on loominguline omand, mille muutmisel tuleb lähtuda autoriõiguse seadusest. Halb näide on teada meie lähinaabrite Loksa Keskkooli pretsedent, kus oma tegevust ei kooskõlastatud ja tagajärjeks olid erimeelsused autoriga.
Mõte tekkis kooli 160. sünnipäeva ja vilistlaste kokkutuleku peo kokkuvõtteid tehes, kui märgati sümboolika puudumist. Et leida tekkinud olukorrast siiski väljapääs, võttis MTÜ Kehra Kooli Vilistlased selle oma ülesandeks. Kõigepealt asuti otsima kontakti Kehrast aastaid tagasi ära kolinud Otti Pillega. Pärast paarikuulist jälgede ajamist leiti kunagine kunstiõpetaja Tartumaalt Tabiverest. Protsess tipnes 27. veebruaril 2011 aastal kohtumise ja autorilepingu sõlmimisega. Selleks ajaks 81-aastane, kuid endiselt hea tervise juures olev Otti Pille loovutas kunstiteose varalised õigused MTÜ Kehra Kooli Vilistlastele. Kehra koolile väärtusliku teose loovutamise eest tasuti autoritasuks 200 eurot. Sellega sai võimalikuks logo muutmine. Muutmise ettepanek tehti Otti Pille kunagisele õpilasele, aastaid professionaalse kunstnikuna töötanud Mare Villemsoole, kes visandas 3 uut versiooni; uueks tekstiosaks ”Kehra kool”, ”Kehra Gümnaasium” ja ”KG”. ”Kehra kool” on pakutud välja põhjusel, et kui kunagi peaks toimuma praeguse Kehra Gümnaasiumi nime muutus, siis ei ole põhjust logo muuta. Samuti ei tunneks ennast kõrvale jäetult need lõpetajad, kes kunagi lõpetasid kas siis Kehra algkooli või Kehra Keskkooli.